Op bezoek bij Bureau Peppr
Wij kiezen op de dag van het gesprek voor een leuk terras aan het water. Na de bestelling van de La Chouffes en de bitterballen ontstaat een dynamisch en leuk gesprek. Bureau Peppr (ontstaan uit eerder overgenomen BOS Reclame) is inmiddels 26 jaar lid van de UBC en in 2026 bestaat Bureau Peppr 50 jaar. Christiaan is sinds 2015 eigenaar van Peppr en voelt zich erg happy in zijn rol als ondernemer. De vrijheid om naast zijn werk ook maatschappelijk actief te zijn voor anderen (onbezoldigd) is voor hem een belangrijke factor. Het geeft hem veel voldoening om voor anderen klaar te kunnen staan.
Christiaan runt het bureau voor creatieve communicatie samen met zijn vrouw Aline (voor details zie paspoort). Het bureau heeft daarnaast nog drie medewerkers in dienst, is gevestigd aan de Westwagenstraat in een monumentaal pand en heeft een laagdrempelige ingang om voor een koffie langs te komen.
Bij de vraag: ‘Wat doet Bureau Peppr?’ komt snel het antwoord: “Bedrijven en organisaties zichtbaar maken en hun merk versterken.”
Wat heeft jullie ertoe gebracht om het bureau over te nemen?
Eigenlijk was Christiaan voor hij in 2002 in Gorinchem kwam werken al aan het oriënteren om zelfstandige te worden. Hij had hiertoe al enkele KvK bijeenkomsten bezocht en was nieuwsgierig naar de kansen die er zouden liggen. Maar door het drukke beginnende gezinsleven is dat er toen niet van gekomen. Toen de vorige eigenaar (Theo Bos, red.) hem benaderde voor overname was de knoop snel doorgehakt.
Zijn nieuwsgierigheid naar werken als zelfstandige heeft hem tot op heden veel voldoening gegeven. Het is minimaal net zo hard werken als in loondienst maar het feit dat je de eigen agenda kan maken en tijd kunt inzetten om niet alleen zakelijk, maar ook maatschappelijk impact te maken geeft veel voldoening.
En privé, vertel eens iets over jezelf. Hoe ziet je gezin eruit?
Nou, eigenlijk een bijzonder klassiekertje, maar toch. Getrouwd met Aline, die hij al sinds 1977(!) kent. Volgens de geschiedsboekjes is Christiaan met zijn moeder op kraambezoek geweest toen Aline was geboren. Ze hebben samen drie kinderen die inmiddels werkend en studerend op zichzelf wonen. De oudste in Rotterdam en de jongste twee in Nijmegen. Extra bijzonder is het feit dat Aline en Christaan ook ruim 17 jaar als pleeggezin actief zijn geweest. Ze hechten duidelijk veel waarde aan klaar staan voor mensen die hulp nodig hebben.
Naast Bureau Peppr is Christiaan ook actief in het projectteam van GorkumNext. Een platform waar ondernemerschap wordt gestimuleerd en waar jonge, maar ook gevestigde ondernemers kennis kunnen opdoen of kunnen sparren met een ervaren ondernemer.
Christiaan is ook actief in zijn kerk als onder andere Chef Beam en Chef Digitaal.
Welke sporten doe je zelf?
Christiaan probeert wekelijks te voetballen met een vriendengroep van de kerk. Op maandag lekker ballen onder elkaar. Op dit moment door een blessure al een paar maanden aan de kant. Verder probeert hij met regelmaat op de racefiets te springen.
Wat is je binding met de UBC of Unitas?
De verbondenheid van Bureau Peppr met Unitas is door voorganger Theo Bos natuurlijk onmiskenbaar. Daarnaast was hij in zijn jeugd buurjongen van Erik Plieger die jarenlang voor Unitas keepte. Leuk verhaal: Christiaan won als niet-voetballer lang geleden de Penaltybokaal bij VV Lekvogels omdat hij van alle jongens de meeste penalty’s langs keeper Erik Plieger binnen schoot.
Ook doet Bureau Peppr al sinds jaar en dag veel communicatiewerk voor de UBC. Het bureau is al lang lid en vooral het delen van successen en tegenslagen maakt hem nieuwsgierig naar de collega-ondernemers. Uiteindelijk kun je elkaar versterken als ondernemer op het moment dat je dit soort zaken met elkaar deelt.
Hoe is de naam Peppr tot stand gekomen?
Christiaan werkte eerder als vormgever bij een drukkerij in Leerdam en veel van de ontwerpen die hij heeft gemaakt zijn afgedrukt op papier. Papier ligt aan de basis van zijn vak en daardoor is hij ook echt een papierliefhebber. In een brainstormsessie met het team ging het van ‘papier’ naar het engelse ‘paper’, dat in het Nederlands weer klinkt als ‘peper’ dat we kennen als smaakmaker van gerechten. Als bureau willen we smaak geven aan merken. Zo ontstond via de vertaling de naam Peppr.
Wat zou je jonge ondernemers aanraden vanuit jullie vakgebied?
Blijf nieuwgierig naar nieuwe ontwikkelingen en wees niet argwandend richting de nieuwste technieken, maar omarm ze. Ooit was de reclamebranche een grootverbruiker van papier, maar dat veranderde door intrede van computers, internet en nu AI. Bureau Peppr heeft al deze bedreigingen omgezet in kansen door actief mee te gaan in de ontwikkelingen en het verschil te blijven maken in laagdrempelig zijn en actief werken met de nieuwe technieken.
Daarnaast moedigt hij mensen aan om eerlijk te blijven communiceren. Vooral ook als er eens wat zaken tegen zitten, en dat gaat zeker gebeuren. Maar blijf dan in gesprek met je klanten en toeleveranciers.
Wat wil je later worden als je echt groot bent?
Fysiek is groter worden niet echt een wens. Zakelijk voorziet hij wel dat hij nog een tijd blijft doorgaan met het kantoor. Maar hij wil vooral klaar blijven staan voor het helpen van mensen die het nodig hebben in de maatschappij.
Welke invloed zal AI en Chat GPT hebben op jouw branche?
Het wordt (en is al) een belangrijke tool in de branche. Juist omarmen, efficiënter werken maar vooral met details het verschil blijven maken. Dat is wat geldt. Simpelweg informatie communiceren is met intrede van AI algemeen gebruik geworden. Bureau Peppr wil juist, met hulp van AI en door het kiezen van de juiste toonhoogte in communicatie, blijvend de opdrachtgevers helpen met het beter en goed zichtbaar worden.
Christiaan, bedankt voor het leuke gesprek. Wil je zelf nog iets kwijt?
“Nou, het was een heerlijk biertje en de bitterballen smaakten goed. Erg leuk om elkaar gesproken te hebben!” Christiaan sluit af met: “Het ondernemen vind ik echt heel mooi, maar vooral ook omdat ik op deze manier veel vrijheid ervaar om mensen en maatschappelijke organisaties te helpen en dat is mij veel waard.”
| Naam | Christiaan Streefkerk |
| Leeftijd | 49 jaar |
| Woonplaats | Gorinchem |
| Partner | Aline (getrouwd in 2000, maar we kennen elkaar al sinds 1977!). |
| Kinderen | Nienke (24), Marte (22) en Tieme (19) |
| Bedrijfsnaam | Bureau Peppr |
| Vestingsplaats | Gorinchem |
| Beroep | Grafisch ontwerper en communicatiespecialist |
| Hobby | Lezen, klussen, kamperen. |
| Sport | Wielrennen, zaalvoetbal (op dit moment helaas geblesseerd). |
| Favoriete boek | Ik lees behoorlijk veel, dus dat zijn er meerdere: Papyrus van Irene Vallejo. Stoner, Augustus en Butchers Crossing van John Williams. De herinnering aan Abraham van Marek Halter. En verder alles van Philippe Claudel. |
| Favoriete film/serie | De film ‘The Shawshank Redemption’ is fenomenaal en de Netflix series ‘Tour de France: Unchained’ en ‘Sunderland ‘Til I Die’ vind ik ook fantastisch. |
| Favoriete muziek | Muse, Bill Fay, Cults. |
| Hoe lang ben je UBC lid? | Als bedrijf sinds 2000, persoonlijk vanaf de bedrijfsovername in 2015. |
| Wat is je leukste UBC event? | Fietstocht en bedrijfsbezoeken. |
| Wat zou je graag zien bij de UBC | Gemixt gezelschap, met meer vrouwelijke en jonge ondernemers. |